Menu Content/Inhalt
Na początek! arrow Z ostatniej chwili...
Advertisement
Advertisement
Z ostatniej chwili...
Lewiatanek - też jestem dzielny...

Ech, nie umiem tak ładnie mówić jak Uparciuszka. Wiadomo-dziewczyna, one mówią o tych wszystkich no..emocjach. A ja jestem chłopak (podobno dzielny). Miałem tak samo zepsuty brzuszek - przepuklina przeponowa.
Wiecie, chodziłem sobie to tu to tam. Któregoś razu nie zauważyłem samochodu. Leżałem przy drodze tak długo.Tak mnie bołalo. Zacząłem się dusić, podciągnąłem się na łapki. Kiedy trafiłem do mojej opiekunki musiałem opierać się o klatkę, nie mogłem się położyć, dusiłem się. Przez dwa dni nikt nie wiedział co mi jest a ja już byłem tak zmęczony, że wszystko było mi obojętne. Potem okazało się, że mam to co Uparciuszka  - przepuklinę przeponową. Ona jest fajny kot -podzieliła się ze mną swoimi pieniążkami, jestem już po operacji. I śpię. Jest cudownie. Móc tak sobie spać i się nie dusić
.
Jak już pośpię to chciałbym mieć dom. Taki wiecie - kochany, na zawsze i wogóle. Jestem naprawdę fajny kot. Takie mądry i ładny i mięciutki( i skromny) Bardzo lubię się przytulać. I spać. Aha - i lubię jeść. I spać.
Lewiatanek jest młodym kocurkiem. Nie wymada juz dalszego leczenia. Jest kochany, mądry, łagodny.
Kotek jest wykastrowany
tel. 506 137 081 Jagoda
Kotek pięknie dziękuje dr Agnieszce &brygadzie w składzie dr Adam i stażystka Dominika z Lecznicy Zwierzak za uratowanie życia.


 

Zmieniony ( 16.09.2016. )
 
Uparciuszka: Moja mama byłaby dumna. Mała zdrowieje:)

8.08 Nie bardzo mam siłę pisać, ale chyba muszę. Chcę, żeby ktoś się dowiedział. Bardzo mnie boli, właściwie wszystko. Taka byłam głupiutka – ale czego można wymagać od kotka o małym rozumku?
Moja mama ostrzegała – nie podchodź do ludzi. Niektórzy są dobrzy, ale większość zrobi ci krzywdę dla przyjemności. Nie wierzyłam – dlaczego ktoś chciałby krzywdzić małego kotka? Przecież ja nic złego nie zrobiłam…
Było ich kilku – tacy nie całkiem duzi ludzie. Wyglądali miło. Ale kiedy mnie złapali mili nie byli. Zaczęli mną rzucać, próbowali wyrwać mi ogon. Byłam przerażona, strasznie krzyczałam. Przybiegła mama. Zawsze była dzielna i kochała nas nad życie. Dlatego właśnie ją zabili. Ostatnie co pamiętam to jej bezwładne ciałko leżące na ulicy. Sponiewierane łapki, którymi nas obejmowała, poszarpane futerko w które tak cudownie było się wtulić.
Kiedy się obudziłam byłam jednym wielkim bólem. Duzi powiedzieli, że muszę być bardzo uparta. Że uparłam się, by żyć, że nie widzieli jeszcze tak poobijanego kotka.  A ja pomyślałam, że nie mogę się teraz poddać. Moja mama zginęła, ale ja chcę żyć, chcę ją pamiętać. Moja mama byłaby dumna z tego jak bardzo próbuję walczyć…


Kotuszka – uparciuszka to koci maluch który zdążył już poznać człowieka od najgorszej strony. Ma wiele otarć, bolesnych miejsc, połamaną miednicę i przepuklinę przeponową. O ile miednica się zrośnie jeśli koteczka pobędzie w klatce przez 4 tygodnie o tyle przepulkinę trzeba zoperować, inaczej narządy wewnętrzne jamy brzusznej zaczną uciskać płuca doprowadzając do nieodwracalnych uszkodzeń. Ona bardzo chce żyć. Mruczy pomimo bólu prosząc o swoją szansę.  


Potrzebuje pieniążków na opłacenie kosztów operacji (ok 500zł) a potem – kochającego domu który doceni małego dzielnego kotka.

KOCIE KONTO:87 1540 1216 2054 4458 2306 0001
BOŚ SA, Oddział w Białymstoku

tel do opiekunki Uparciuszki: 506 137 081

A oto sama bidulka:

Edit 24.08 Uparciuszka jak przystało na upartego kota ma się super. Smiga jak pershing. Wypiękniała.
Serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom - żyje dzięki WAM :)

I rozgląda się za nowym domkiem. Słodziak mruczący z charakterkiem ;)

tel. 506 137 081 Jagoda

 

Zmieniony ( 24.08.2016. )
 
Zabić by mieć? Tornado utraciła wszystko

Jak zły może być koci los?  Wczoraj miałam dom i kochaną panią. Słoneczko grzało moje futro, kochające ręce tuliły i karmiły. Dziś leżę sama w zimnej klatce. Jestem jednym wielkim bólem – tęsknię do mojego domu tak bardzo że aż mi brakuje tchu. W nocy, kiedy jestem sama myślę czasem, że ja chyba już nie chcę żyć. Moja Pani miała rację  - trzeba mnie było uśpić. A tak – będę tkwić w zimnej klatce w nieskończoność. Dookoła mnie banda dzieci – ich też nikt nie chce. Dlaczego miałby chcieć mnie? Ale kiedy wstaje ranek i przychodzą duzi to marzę o jeszcze jednym dotyku, ciepłym słowie. Pomimo iż leżę bez ruchu w swoim kąciku – tak bardzo chcę, żeby mnie ktoś przytulił…
Podobno jestem dzielna – kiedy zmieniają mi opatrunki nie protestuję. Strasznie mnie boli – i łapa i ta tęsknota, ale chcę, żeby wszyscy którzy chcą mi pomóc wiedzieli, że jestem dobrym kotkiem, że chcę wyzdrowieć. Może uda mi się kiedyś wrócić do mojej Pani?  A jeśli nie – może mnie ktoś pokocha? Może nie będę już tak pięknie biegać, ale moje serduszko jest to samo.
Będę dzielny tylko proszę,  pokochaj mnie.

Tornado jest młodziutką koteczką, nie ma nawet roku. Zostałs przyniesions do uśpienia, miałs otwarte złamanie łapki. Jego rodzinę przerosła sytuacja i koszty ewentualnego zabiegu. Kotek został w lecznicy i… bardzo na nas liczy. Potrzebuje pieniążków na pokrycie kosztów operacji (ok 600zł). Ale o wiele bardziej potrzebuje domu.
Kotek przebywa chwilowo w lecznicy Boliłapka, ul. Rodzinna 16
Tel. 85 811 08 24

Kocie konto: 87 1540 1216 2054 4458 2306 0001
BOŚ SA, Oddział w Białymstoku
Z dopiskiem „Darowizna na operację Tornado”

Zmieniony ( 05.08.2016. )
 
Kruszynka Bubu będzie Piratką

Pomyślałam, że wam o sobie opowiem. Wielu z Was pokochało Piracika. A ja..ja będę Piratką. Mam bardzo chore oczko. Trzeba je usunąć. Płaczę, bo dziewczynki, także te kocie chcą być śliczne. I ja też chcę. Żeby ktoś przyszedł, powiedział „jaka śliczna koteczka” i mnie zabrał. A jak ja będę wyglądać bez oczka?
Wiem, że trzeba, tylko trudno mi, małemu kotkowi się z tym pogodzić. Wiecie, strasznie mnie boli. Bardzo chcę być dzielna (piraci są przecież dzielni, prawda?) Już nie jestem głodna, nie marznę. Dostałam szansę i jestem najfajniejszym (no, może nie najskromniejszym) kotkiem świata. Panie w lecznicy noszą mnie w kieszonce, żeby nie było mi smutno. Mruczę, przytulam się. Rozmawiam z Łapu – ona też jest biedna. Ktoś jej próbował obciąć łapkę. Przez kilka dni ciągle płakała z bólu. Strasznie jej współczuję. Ale kiedy jest ciemno i siedzę w swojej klatce marzę po cichutku. Żeby mieć dom. Żeby mnie ktoś kochał. I Łapu też – ile cierpienia może zmieścić się w małym kotku? Ale  nie z litości a tak naprawdę. Mocno.
Proszę Was bardzo, pokochajcie nas.

Bubu to kocia kruszynka. Mieści się w dłoni Znaleziona na ulicy, przyniesiona do uśpienia podbiła serca lekarzy. Nie będzie miała oczka ale ma cudowne usposobienie.
Łapu to malutka dzielna kocia dziewczynka. Ktoś jej zmasakrował łapkę. Udało się ją uratować, ma opatrunek, przed nią jeszcze kilka zastrzyków. Ale marzy o tym,żeby być już w domu, z kimś komu ofiaruje swoje małe serduszko.
Obie kicie mieszka w Klinice Bialostoczek – Wet, Białostoczek 13A
Tel. 697 117 364, Paulina

BUBU

ŁAPU

Zmieniony ( 26.07.2016. )
 
Kotki dziękują p. Adamowi ze sklepu ZOO YORK na karmę i żwirek:)

Kotki serdecznie dziękują p. Adamowi ze sklepu ZOO YORK na karmę i żwirek:) 
Kotki dziękują Panu Stanisławowi za drapak, miseczki i żwirek.

Kotki serdecznie dziękują za oryginalny drapak, miseczki i żwirek:)

 
Duże toną :(
Hej, to ja, Piracik. Wiecie, czegoś tu nie rozumiem. Jako typowy singiel - lubię relaks, moje hobby (ostatnio obserwuję ptaki) i czas spędzany z przyjaciółmi (drapanko z Dużą i takie tam;)
I ja nie rozumiem swoich koleżanek. Czemu one nie robią kariery? Czemu nie zajmą hobby albo relaksem w ogródku? Dlaczego one muszą te kocięta rodzić?
Bo Duże mówią, że za chwilę utoną w kociakach (to możliwe?) Jak dobrze, że jestem grzecznym kotkiem i nie robię takich rzeczy;)

Niestety, Piracik ma rację. Kociaków okrutnie dużo:( Ostatnio w ciągu jednego dnia zgłoszono ich aż 26!!!
I to oprócz tych, które już widzieliście na stronie. Cuda i cudeńka. Ale nie jesteśmy w zabrać ich wszystkich :( 
 
Kocięta potrzebują teraz:
1. domów (nawet tymczasowych) i kochających Dużych
2. jedzonka i żwirku
Jeśli nie możesz przygadnąć kocika (nawet na troszkę) to może podarujesz mu coś pysznego?
Karmę można zostawić w zaprzyjaźnionych lecznicach, np:
Boliłapka, ul. Rodzinna 16  
Pluszak, ul.Witosa 34  
w Medvecie, ul. Berlinga 17A
na Białostoczku, ul. Białostoczek 13a
Vetika, Dobra 12A   
Sano, ul. Kolejowa 19 
Zwierzak, Piastowska 11A
 
Ew innej lecznicy po uzgodnieniu.

Możesz też wpłacić pieniążki z dopiskiem "darowizna dla kociaków"
Kocie konto: 87 1540 1216 2054 4458 2306 0001
BOŚ SA, Oddział w Białymstoku

A to dzieciaki, które czekają na  wsparcie (wkrótce do adopcji)

Ignasie
Szarełki
Kolorki 1
Kolorki 2
Zmieniony ( 01.07.2016. )
 
Kolejna Łapunia - Piracik jest z Was dumny :)


16 czerwca: Ech, to wam jeszcze powiem, że mamy prawo serii. Duże mówią, że widać przyszedł czas na koty "z powyłamywanymi łapami". Znalazła się duża Łapunia. Szkoda mi jej bardzo - toto nawet nie wygląda jak kot.
Bardziej jak szczotka (no nie, nie do zębów) Ale poczekajcie - już ja znam Duże - odchuchają, podkarmią, wypiorą (jak dobrze, że to nie ja;) no i łapę naprawią. Bo ta łapa jest trochę złamana.Będą naprawiać w sobotę.
Tak więc trzymajcie kciuki. A jakby ktoś chciał to może też wpłacić grosik na tą łapę. Bo podobno takie naprawy dużo kosztują:(

Duża Łapunia została znaleziona kilka dni temu - chudziutka, marniutka i obolała. Efekt wypadku lub celowej "zabawy" - złamana łapka wymaga operacyjnego złożenia i rehabilitacji.
Kicia prosi  o dużo ciepłych myśli, dobry dom i pieniążki na operację. To cudowna, ufna koteczka. Zaufanie mogło ją zgubić - pokażmy, że są ludzie, którzy na nie zasługują.

Kontakt:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Pieniążki można wpłacać z dopiskiem "darowizna na operację łapki"
Kocie konto: 87 1540 1216 2054 4458 2306 0001
BOŚ SA, Oddział w Białymstoku

23 czerwca:
Pewnie czekacie na wieści? To Wam powiem:
Łapunia się wzruszyła, a ja znów jestem z Was dumny. Fajni z Was Duzi, dzięki Wam Łapunia będzie miała zdrową łapkę :)
Dziękuję za każdą wpłatę - nawet najmniejszą.
Łapuni łapka została pokrojona. Narazie wszystko w porządku. Panienka jakoś wypiękniała...Popatrzcie zresztą. Przyjdzie mi się zakochać? 

Zmieniony ( 27.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»